a1.jpga10.jpga11.jpga12.jpga13.jpga2.jpga3.jpga4.jpga5.jpga6.jpga7.jpga8.jpga9.jpg

Próba oceny wyników PSL w Wyborach Parlamentarnych 2015 r.

W wyborach parlamentarnych, które odbyły się w dniu 25.10.2015 roku Polskie Stronnictwo Ludowe osiągnęło relatywnie najsłabszy wynik w przeciągu ostatnich 25 lat. Dlaczego tak się stało?

Czytaj więcej...

Jubileusz Mieczysława Zbigniewa Hrehorowa

hrerowow m11 lutego 2014 r. dla sportu akademickiego i częstochowskiego był dniem szczególnym. W tym dniu M. Hrehorów obchodził podwójny jubileusz: 90. urodziny i 70-lecie działalności społeczno-sportowej. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w Kościele Rektorackim pw. Najświętszej Maryi Panny. Mszę odprawili sympatycy AZS: ks. dr Andrzej Przybylski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, ks. Krzysztof Jeziorowski, opiekun Klubu Seniora AZS, i ks. infułat  Marian Mikołajczyk.

Czytaj więcej...

LZS PATKÓW - wspomnienie Mieczysława Raka wygłoszone podczas otwarcia nowej płyty boiska w dniu 7 lipca 2013 roku

Historia powstania  boiska w Patkowie jest bardzo długa i interesująca. Z inicjatywy Stanisława Michalaka, Ryszarda Przesmyckiego  i Wojciecha Raczuka  w 1968 roku zapadła wstępna propozycja budowy boiska na terenie kolejowym w wsi Patków.

Delegacja organizatorów złożyła wniosek w Polskich Kolei Państwowych  Oddział Drogowy w Siedlcach, na pozwolenie użytkowania placu kolejowego w Patkowie, pod budowę tego boiska.

Czytaj więcej...

Patków - moje wspomnienia

patkowPatków - to moja wieś rodzinna, w której spędziłem dzieciństwo i wczesną młodość.

W tej części wspomnień, opiszę krótko życie społeczne i gospodarcze mieszkańców wsi Patków, w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku, a więc w okresie kiedy mieszkałem, uczyłem się i pracowałem w Patkowie.

 

 

Czytaj więcej...

Patków na zdjęciach

Joomla templates by a4joomla